Kopecký svojim životným výkonom rozpútal hromadnú šarvátku na ľade

27.02.2013 Celý región

New York (TASR) - Životný zápas odohral v noci na stredu slovenský hokejista Tomáš Kopecký. Útočník Floridy strelil v domácom dueli s Pittsburghom svoj premiérový hetrik v NHL, ku ktorému pridal aj jednu asistenciu. Najmä jeho zásluhou Panthers vyhrali nad Crosbym a spol. 6:4.
Kopecký zažil so štyrmi bodmi svoj najúspešnejší večer v profiligovej kariére. Prvé dva góly dosiahol identickým spôsobom, keď v presilovkách dorazil do bránky strelecké pokusy svojich spoluhráčov. Najprv v 14. minúte bekhendom zasunul puk do siete po delovke Briana Campbella a otvoril skóre, potom v 24. minúte za stavu 1:1 otočený chrbtom k bránke pohotovo "doklepol" za Tomáša Vokouna strelu Tomáša Fleischmanna. Pri oboch zásahoch preukázal slovenský útočník cit pre výber miesta v predbránkovom priestore. "Naučil som sa to od jedného z najlepších v lige v tejto činnosti," prezradil pre zámorské médiá Kopecký narážajúc na svojho bývalého spoluhráča z Detroitu Tomasa Holmströma. "Niekto to musí robiť a ja s tým nemám problém. Milujem to. Je to zábavná súčasť hry. Niekedy sa vám podarí dostať sa súperovi pod kožu."